هر سال این موقع ها مامان منو از ساعت ۷ صبح بیدار میکرد و ای فاطی قربون قدت قربون قدت ازم تا شب کار میکشید.چرا؟

جون ما باید برای امروز بعد از ظهر جشن "درباز"میگرفتیم.

جشن درباز چیه؟

ینی جشنی که درش بازه به روی هرکسی که بیاد.

ریسه میکشیدیم تو حیاط و شربت و شیرینی میذاشتیم تو کوچه واسه آقایون.

و مداح و پرچم .

بعد از ظهرشم .زنونه.تو خونه.

امسال هیچی‌.

شله زرد مامان که دیگ دیگ میپیخت کم میومد امسال شد یه قابلمه ۶ نفره.برای خودمون.

دیروز حاج خانوم ته کوچه زنگ زد به مامان که امسال جشن ندارین؟

از دنیا بی خبر .پیرزن تنها.!مامان گفت نه.!دلم گرفت.

نشون به اون نشون که ساعت داره میشه ۱۲ و من پخشم رو تختم و به صدای بارون که به شیروونی اتاقم میزنه گوش میدم.و مامانی که داره انگار کیک میپزه .شاید اونم فقط برای ۶ نفر!

پارسال فردای نیمه شعبان رفتیم قم  و جمکران .

و یه خانومه اونجا به مامان گفت نیمه های شعبان نمیدونم چند دیگ آش میپزه که حاجت داده.میگفت نه که کار اون باشه.که اصلاااا.میگفت انگار خدا نظر کرده به نذر هرساله اش.مامان یه کم واسه وسایل آش یه مقدار پول داد بهش که یه قسمتی از یه نذر بود!به مامان میگفت خدا یه شوهر صالح بده به دخترت.سال بعد این موقع ها.دست به دست هم .بیان زیارت خواهر امام رضا.

آبجی درگوشم میگفت اینجا دعاش درگیر شه فقط طلبه گیرت میاد.اوه اوه!توهم عاااشق طلبه ها.ها؟و من فقط میکوبیدم تو سر خودم که خدایا طلبه نههههههه.

ولی قربون خدا برم‌.نه یاری هست و نه دلبری.نه حتی میشه دست داد به دست کسی.!نه حتی میشه رفت زیارت.!

جریان چیه؟

.

مامان و این نذر در باز گرفتن جشن امام .

مسجد مهدیه است و شیرینی و شربت و جشن این سر تا اون سر خیابونش شبای نیمه شعبان.

و .

.

باید جشن اومدنشو بگیریم.

لطفا زودتر‌‌.و به این زودیا!

_که از دست خودش برمیاد نجات_

عیدمون مبارک

اگر شرایط عادی بود .الان میرفتم تو شمارش مع واسه روزایی که به تولدم مونده.

اما این تو شرایط فقط سعی میکنم کارتای بانکیم رو بندازم گوشه و کنار خونه .که همه شمارشونو پنهانی .قایمکی یادداشت کنن.الانیکی تو حال پذیرایی رو مبله.یکی تو آشپزخونه اس.یکی رو هم میخواستم بندازم طبقه بالا .که هنوز موقعیتش پیش نیومده.باید برم یه چیزی رو با زن داداش حساب کنم و مثلا الکی کیف پولم جابمونه بالا!ها؟فقط چی رو حساب کنم.من بمیرمم به ایشون بدهکار نمیشم.!

دیگه چی؟

هیچی دیگه.

خدافظ

خوش بگذره عید بهتون.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها